DROMY ARTRO 750G

Dromy Artro Concentrate o dużej zawartości peptydów kolagenowych, glikozaminoglikanów i skutecznych przeciwutleniaczy. Składniki te biorą udział w regeneracji tkanki łącznej i chrząstek stawowych, jednocześnie polepszając ich właściwości mechaniczne i elastyczność.

Cena: 149,00PLN

Opis

KOMBINACJA SKŁADNIKÓW AKTYWNYCH DLA WZMOCNIENIA APARATU RUCHU

!!! PRODUKTY DROMY NIE ZAWIERAJĄ ŻADNYCH SZTUCZNYCH DODATKÓW ANI KONSERWANTÓW !!!

Koń w trakcie swojego życia (okres wzrostu, później treningu, kariery sportowej, ale także rekonwalescencji) poddawany jest  różnego rodzaju wysiłkowi, często w znacznym stopniu  obciążającemu jego kości, mięśnie, ścięgna i stawy.

Układ kostny koni jest swoistym „rusztowaniem”, a kości stanowią najtwardszy budulec ich organizmu. Powierzchnie kości przylegających do siebie w obrębie stawu pokrywa chrząstka stawowa, która zapobiega niszczeniu kości w wyniku tarcia i urazów. Jednym z czynników powodujących szybsze zużywanie się elementów budujących jej struktury jest aktywność ruchowa.

Chrząstkę stawową tworzą włókna zbudowane głównie z glukozaminy i chondroityny, które  pod względem chemicznym stanowią połączenie cząsteczek glukozy z aminokwasem. Wraz z wiekiem konia, ale też w wyniku nadmiernych obciążeń, włókna te ulegają skróceniu i stają się coraz rzadsze. Bolesność stawów pojawia się w momencie, gdy z jakiejkolwiek przyczyny właściwości poślizgowe oraz amortyzacyjne chrząstki stawowej ulegną pogorszeniu.

Niedostarczanie odpowiedniej ilości budulca służącego regeneracji chrząstki i wysychanie mazi stawowej prowadzą do postępującego zwyrodnienia warstwy chrząstkowej. W następstwie tego dochodzi do uszkodzenia chrząstki stawowej, co z kolei ogranicza funkcjonalność stawu. Pojawia się narastający ból w obrębie stawu oraz może nastąpić wtórne uszkodzenie otaczających tkanek (opuchlizna  stawów, miejscowo podwyższona temperatura ciała, zwiększenie ilości płynu w stawach).

Chrząstkę stawową należy zregenerować w taki sposób, by włókna uległy wydłużeniu i zagęszczeniu, na przykład dostarczając wraz z pożywieniem odpowiednich substancji uczestniczących w tworzeniu chrząstki.

Można to osiągnąć poprzez zastosowanie preparatu Dromy Artro Concentrate o dużej zawartości peptydów kolagenowych, glikozaminoglikanów i skutecznych przeciwutleniaczy. Składniki te biorą udział w regeneracji tkanki łącznej i chrząstek stawowych, jednocześnie polepszając ich właściwości mechaniczne i elastyczność.

Z kolei dodatek ekstraktu z Boswellia Serrata działa przeciwzapalnie i zwiększa ruchliwość stawów(głównie nośnych).

Zastosowanie:

– w celu ochrony i regeneracji  chrząstek  stawowych, torebek, ścięgien i więzadeł

– w celu przyspieszenia gojenia tkanek uszkodzonych w wyniku urazu lub po zabiegach chirurgicznych

– w ostrych, przewlekłych lub zwyrodnieniowych schorzeniach aparatu ruchu

– w okresie intensywnego wysiłku

– u koni z ograniczoną sprawnością ruchową stawów

Uwagi do stosowania preparatu:

W związku z zawartością substancji należących do  grupy SYSADOA (symptomatic slow acting drugs for osteoarthritis) – wolno działające leki zwalczające objawy choroby zwyrodnieniowe stawów, zaleca się dawkowanie leku  2 x rocznie przez okres  60 – 90 dni.

Produkt nadaje się do stosowania przy schorzeniach o charakterze przewlekłym.

Zalecane dawkowanie:

25g dziennie dla koni o wadze 550-600 kg

Zawartość substancji czynnych w 1 kg:

Peptydy kolagenu

200 000 mg

Siarczan glukozaminy

140 000 mg

MSM – methylsulfonylmethan

120 000 mg

Boswellia serrata ekstrakt 65%

100 000 mg

L – lizyna

100 000 mg

Siarczan chondroityny

60 000 mg

DL metionina

40 000 mg

Witamina C

  32 000 mg

Witamina E

20 000 mg

Magnez

4 000 mg

Opakowanie: 750 g

Please follow and like us:
<< wróć do listy